Tel: 02-5824641
Fax: 02-5825542
Search
  השאירו פרטים ואחד מנציגינו
  יצור עמכם קשר בהקדם
 
 

תלת מימד

דף הבית >> מאמרים ושיעורים >> תלת מימד
תלת מימד
דע שצריך לנסוע להצדיק לחזור על אבידתו, כי קודם שיוצא האדם לאויר העולם, מלמדין ומראין לו כל מה שצריך לעשות ולעבוד, וכיון שיצא לאויר העולם מיד נשכח מאתו, והשכחה היא בחי' אבידה. וצריך לחזור ולבקש אבידתו, והאבידה שלו היא אצל הצדיק, ע"כ צריך לבוא להחכם לבקש ולהכיר אבידתו, אך הצדיק אינו משיב לו האבידה עד שידרשנו אם אינו רמאי ושקרן, כמש"כ עד דרוש אחיך והשבתו לו עד שתדרוש את אחיך אם אינו רמאי (ליקו"מ קפח).
*
עשרות חיילים עומדים במסדר מוכנים ליציאה למערכה, קרב קשה עומד לפניהם, כולם חגורים באבזור מלא, היעדים מוגדרים וברורים מראש, לכל חייל ניתנו מספר משימות שעליו לבצע בדייקנות, וגורל המערכה כולה תלוי ביעילות תפקודו.
היעד הראשון אותו הגדירו עבורו לא היה מסובך, הוטל עליו לעמוד בראש גבעה וממנה לטווח על גדוד מהאוייבים שיעבור למרגלות הגבעה. כבר שעה לפני הזמן עמד במקום מתצפת בעיון, וכשעברו האוייבים שלח בהם אש עד שלא נותר מהם אפילו אחד.
היום השני התחיל ברגל שמאל, עייפות בלתי מוסברת גרמה להליכה איטית, וכשנותר לבדו מול כוחות אוייב גדולים, איבד את עשתונותיו, הירי לא היה מדוייק. וכך לאט לאט כתרו אותו האוייבים, רצים לעברו בנשק שלוף, ובנשימתו האחרונה הוא זועק: "שמע ישראל...".
"הי, מה אתה צועק?", קרא לעברו היושב לצידו.
"אתה לא רואה, יורים בי, תיכף אני מחוסל", ענה בפחד.
"השתגעת", גער בו שכנו, תוך שהוא מסיר מעיניו את המשקפים דרכם צפה במצג התלת מימדי, "זה בסך הכל הצגה, מה קורה לך, איך אתה נשבר מחזיון שוא...".
*
מיום ליום מתחזקת בו התחושה שהוא אבוד, אין לו כלום.
אי פעם בעבר הרחוק, פיעמו בו רצונות טובים, הרגשות נפלאות. וכעת, גם תחושת הגעגוע שנתנה טעם לחייו פרחה לה. ומי מדבר על שמחה פשוטה, על אמונה בטוב, אלו נעלמו לגמרי. אין.
הכל נאבד לו.
והאבדות הוא יודע, הם אצל הצדיק. במסירות נפש הוא קונה כרטיס במחיר מופקע, מוסיף עוד קרוב לאלף דולר לשאר ההוצאות. וכשכל עצמותיו דוויות וסחופות מטלטולי הדרך הקשים הוא נכנס לצדיק, לבקש את אבדותיו.
והצדיק, במקום לנחם אותו, ולתת לו את כל אשר איבד, מתחיל לדרוש ולחקור אותו, "אתה באמת מחפש את האבדות שלך, אולי אתה בכלל רמאי...".
והוא זועק במר ליבו, "בשביל מה באתי הנה, אם ממילא חוקרים אותי אם אני רמאי, ולא מחזירים לי את האבדה?!"
*
והרב'ה הגדול, משיב האבידה, מנחם בפנימיות דבריו:
בדיוק להיפך, אם אתה מגיע לצדיק, כלומר, אם אתה מוכן להתחזק ולא להשבר למרות שאיבדת את הכל -
אזי הצדיק דורש ומוציא ממך את הרמאי! הוא מפשיט ממך את מכסה הרמאות והדמיון, הוא מוריד ממך את משקפי חזיון התעתועים, והוא מגלה לך שאין לך מה לפחד, ומה שאתה חושב שאיבדת, לא היה ולא נברא, לא איבדת כלום.
אם רק תבוא, באמונה, בהתחזקות, יש לך הכל, והרמאות תחדל מלעשות שמות בנפשך, ותראה את האמת שהכל מה' יתברך, ואתה עדיין שייך לכל הטוב שבעולם!!


 


סדר הלימוד היומי של חסידי ברסלב כולל זמני היום לאופק ירושלים >> 
 חודש סיון תשע''ז

 
בניית אתרים - סייטד
© Breslov Research Institute· All Rights Reserved