Tel: 02-5824641
Fax: 02-5825542
Search
  השאירו פרטים ואחד מנציגינו
  יצור עמכם קשר בהקדם
 
 

רודפים אותי

דף הבית >> מאמרים ושיעורים >> רודפים אותי
רודפים אותי
"והתגלות היראה, הוא על ידי פקידות עקרות, וכפי הלידה, כן התגלות היראה. ועל כן בראש השנה היה פקידת יצחק, שהוא תוקף התגלות היראה מאד, בחינת: "פחד יצחק". ופקידות עקרות, נעשה על ידי שמעוררין את בני אדם משנתם. כי יש בני אדם שישנים את ימיהם, ואף שנדמה לעולם שהם עובדים את השם, ועוסקים בתורה ובתפלה, אעפ"כ אין להשם יתברך נחת מהם. כי נשאר כל עבודתם למטה. כי עיקר החיות הוא השכל, וכשהעבודה היא עם שכל, משימין בה חיות שתוכל להתעלות. אבל כשנופל לבחינת מוחין דקטנות, בחינת שינה, אין יכול להתעלות למעלה" (ליקו"מ ס).
*
ההמונים גודשים את אולם בית המדרש, מאזינים בשקיקה לדבריו של המרצה, שנואם בפאתוס ומרחיב בדוגמאות ומשלים, מצטט מובאות מכל ספרי הקודש, "אמונה, רבותי, רק אמונה", אדם צריך להאמין שהכל לטובה, "תפסיק לדאוג כל היום מה יהיה, ואיך יסתדר, ואיך אני יתמודד, בסופו של דבר - רק ה' הוא עושה את הכל, הסר דאגה מליבך!!".
שלמה יוצא מהדרשה בהתרוממות הרוח, במוחו עדיין מהדהדים דבריו של הדרשן, דיבורי אמונה לוהטים כגחלי אש, אין עוד מלבדו, וכך הוא פוסע רגוע ושליו אל ביתו, בטוח כי מעתה לא ישכנו בו עוד דאגות...
למטה, בתיבת הדואר ממתינה לשלמה הפתעה... שלושה מעטפות, התראה מהעירייה שאם לא ישלם את חובו לארנונה חשבון הבנק שלו יעוקל, התראה מחברת החשמל לניתוק החשמל, וגם לחברת 'בזק' יש מה לומר בענין...
הוא נכנס הביתה מתאנח, מה יהיה? אני לא מבין, למה אני צריך ללכת לדרשה, עדיף שמנהל חברת החשמל ילך לדרשה... מה עוזר לי שאני מתחזק באמונה, ואחר כך הוא בא ואומר לי "נו, תטפל בבעיות שלך", אני רוצה לסמוך על ה', אין לי כח לטפל לבד בבעיות שלי, אין לי כח להתמודד לבד... איך אני יכול לשמוע רגע אחד שה' עושה את הכל, ולמשנהו באים אלי בדרישות כאילו אני אחראי לכל מה שקורה בעולם, איך?!?
*
ובכן:
כשהיראה משתלשלת בעולם נוצרת חלוקה מרירה, אתה לא יכול להחזיק רק צד אחד של החבל, אתה חייב להמשיך להאמין ולצפות שה' יגמור הכל לטובה - ובאותו רגע - אתה חייב לעשות את ההשתדלות המקסימלית לטפל בכל הבעיות.. אתה צריך לדאוג בעצמך לפרנסה, אתה צריך לעשות השתדלות בעבודת ה' כאילו שהכל תלוי בך!!
ואנחנו, צריכים לעשות חיבור מהלא יאמן, לאחד את שני הקצוות המנוגדים כל כך, ולא מצליחים, הכל כל כך מסתבך, אני מתנדנד כל רגע מאמונה להשתדלות, מתקוה לעשייה.. דומה כאילו יש כאן מאן דהו שנלחם נגדי, יש כאן מישהו שרודף אותי, רודפים אותי!!!
*
אבל תדע לך - מגלה הצדיק הגדול:
שכל רגע שאתה מתאמץ להמשיך במלחמה להשתדל למרות שהכל ה' עושה, ולהאמין בה' אפילו שכולם אומרים לך שהכל תלוי בך, בכל רגע כזה אתה מתקן אלפי רבבות נשמות נפולות, שירדו לאן שירדו עקב החלוקה הקשה שישנה בעולם, והתיקון שלהם נעשה על ידך!
הנשמות האלו מחכים לך, ודע לך שהם גם דוחפים אותך לתוך המחלוקת הזו, כדי שאתה! תעזור להם, כדי שאתה תצעק לה':
"ה' מה רבו צרי, רבים - נשמות רבות - קמים עלי, ודוחפים אותי לתוך המחלוקת, אבל אתה ה' מגן בעדי, שאני יוכל להמשיך הלאה, ולעבוד אותך בתמימות, ולתקן עולם במלכות ש-ד-י!!!"


 


סדר הלימוד היומי של חסידי ברסלב כולל זמני היום לאופק ירושלים >> 
 חודש סיון תשע''ז

 
בניית אתרים - סייטד
© Breslov Research Institute· All Rights Reserved