Tel: 02-5824641
Fax: 02-5825542
Search
  השאירו פרטים ואחד מנציגינו
  יצור עמכם קשר בהקדם
 
 

קריאת רבני אנ''ש

דף הבית >> מאמרים ושיעורים >> קריאת רבני אנ''ש

באדיבות הלוח של ברסלב
קריאת רבני אנ"ש וגדולי ומאורי הדור שליט"א:
לשמור על קדושת צביון הציון של רבינו הק' באומן!!! 
זה זמן רב שמשפחות אברכים חשובים מאנ"ש קבעו משכנם בסביבות הציון הקדוש כאשר הם ובני ביתם מוסיפים כבוד ויקר לצביון המקום, כן עוסקים הם אף בהספקת שירותים הנצרכים לתועלת רבבות העולים להתפלל בחלקת מחוקק ציון רבינו הקדוש באומן. במקביל נמצאים במקום גם בחורים מסוגים שונים; הן כאלה אשר איוו להם
לעבוד את בוראם לפי דרכם בצילו של האילן הגדול, והן אחרים אשר נפלטו ממסגרות שונות ושוהים במקום ללא מטרה מוגדרת. מצב זה הביא לידי כך שאנשים מפוקפקים מצאו כר נרחב לפעולה, והרהיבו בנפשם להפריע את הסדר המכובד שאמור להיות במקום הקדוש.
יודעים אנו כמה קשה לתחזק מקום קדוש כמו אומן, אשר רבים נוהרים אליו במשך כל ימות השנה באלפים, קבוצות, בודדים, תיירים, ותושבי המקום, המקום הינו מואר וחמים במשך 24 שעות, חברת שמירה המעניקה שקט למתפללים במשך כל ימות השנה, ארונות ספרים מסודרים, מקום נוח לשבת, ועוד. נדמה שאין עוד מקום כזה בעולם כולו,
אם נפקח עיניים ונתבונן בציונם של קדושי עליון בארץ ובעולם, אין עוד מקום כזה לבד מציונו של הרשב"י במירון, אשר פעיל מסביב לשעון, ונעים לשהות שם ולעבוד את ה' ברוגע ובשלוה, למקום נשגב זה היו נגשים אנ"ש בדורות קודמים בחרדת קודש, בפחד נורא, והכבוד והיראה למקום חייבים להשמר.
מתפללים רבים אשר נקלעו למקום, בעיקר באמצע השנה עוררו על בזיון הקודש,
כאשר מקום ציון המצוינת אשר צריך להיות מקום ראוי לתפילה לכל אדם לפעמים קשה לשהות בו, דבר זה אף הגיע לידי גדולי הפוסקים ובראשם הרה"ג ר' שמואל הלוי וואזנר שליט"א אשר הכריעו כי חובה לשנות את המצב ומינו את 'הוועד לטוהר המחנה' אשר כדבריהם: "בהוראת גדולי ומאורי הדור שליט"א, נצטווינו לפקח על צביון המקומות הקדושים במדינת אוקראינה ולמנוע מצב של הפקרות וחילול קדושת מחנה ישראל,
לאור זאת קיבלנו על עצמינו בין היתר את האחריות והפיקוח בעיר אומן מקום גניזת מוהר"ן מברסלב זיע"א, הקלויז והרחובות הסמוכים לשם, ובעזה"י נראה לנכון לדאוג על צביון וקדושת המקום על כל המשתמע מכך, השמירה במקומות אלו תהיה מטעמנו - שיקפידו על צביון קדושת המקום, ויפעלו בכל דרך למנוע כל התנהגות שיש בה ביזוי הקודש, כלל הציבור הפוקד את ציוני הקודש מתבקש להשגיח בעינא פקיחא ולהודיע לנציגינו מידית על כל חשד למפגעים רוחניים וכן על הפרעות או בעיות שונות בנושאים אלו".
בוועד אף מפנים קריאה ובקשה של ממש מסוכני הנסיעות וההורים: "על ההורים וסוכני הנסיעות מוטלת החובה למנוע מבני נוער לשהות במקומות אלו ללא מסגרת מתאימה, ובמקרה הצורך ליידע אותנו ולפעול בשיתוף פעולה כדי למנוע בעיות כאלה ואחרים".
כלל ציבור חסידי ברסלב המקפידים על קלה כבחמורה וביותר בכבוד הקדשים תולה עיניים למרום שחפץ ה' יצליח בידינו לבל נהיה לבוז, ויהיו אלו שליחים נאמנים להחזרת אווירת היראה והכבוד לבית חיינו מתוך דרכי נועם והדרכה נכונה לשוהים במקום.


 


סדר הלימוד היומי של חסידי ברסלב כולל זמני היום לאופק ירושלים >> 
 חודש סיון תשע''ז

 
בניית אתרים - סייטד
© Breslov Research Institute· All Rights Reserved