Tel: 02-5824641
Fax: 02-5825542
Search
  השאירו פרטים ואחד מנציגינו
  יצור עמכם קשר בהקדם
 
 

מלחמה!!!

דף הבית >> מאמרים ושיעורים >> מלחמה!!!
בליל של קולות מציפים את האוזן בשעת מלחמה, דעות, מאורעות, פרשנויות, קולות נפץ וקריאות לשלום. בתוך כל תרועת המלחמה מבין כל הררי החדשות ישנו קול אחד שבוקע ואומר לנו להביט פנימה, כל כך פנימה עד שאנו נראה ונסיק דברים מאוד חשובים מהיצף המאורעות, דברים שיכולים להשליך גם החוצה – להבין מה חסר לנו בתוך הגלות האחרונה בה אנו מצויים, ויותר מכך מהם הצעדים הנדרשים כדי להגיע לסוף המיוחל, לגאולה השלימה.
על כמה מהקולות שנשמעים חזק כדאי להתעכב, להבין את השליליות או החיוביות שבהם, ולסנכרן אותם על מלחמות מסוג אחר...
(אין כל כוונה מקטע זה ואילך לקחת חלק בהבעת דעה וענין בכל הנושא של הציונות והמדינה השנוי במחלוקת, אלא כל הנקודה היא רק ללמוד מכל העניינים שקורים אתנו וקרובים אלינו מחמת היותנו על אף הכל עם אחד, חכמה ומוסר לדרכי חיים אמתיים)

ישנה מחלוקת הניטשת בעוז בימים האחרונים בין כל אותם אלו שנושאים תארים ודרגות מכל המינים והסוגים, כל רב אלוף וכל פוליטיקאי קטנטן מביע ברוב פאתוס דעה על איך אנחנו צריכים לפעול, איזה פעולה לנקוט, מתי ואיך... מכל הברברת אנחנו יכולים לשמוע שתי דעות עיקריות שנעות על קשת רחבה. הפחדנים מצד אחד מול החזקים מהצד השני!
הפחדנים אומרים כמה טענות, ראשון לכל דבר הם מפחידים אותנו מהאבדות, מהמחיר שתגבה מלחמה מורחבת, דבר שני זה "מה יאמרו"-  העולם מפחיד, העולם יאמר, העולם יצעק!!! דבר שלישי אי אפשר לגמור לגמרי את החמאס, מדובר באויב בלתי מנוצח! זו תהיה מלחמה עם התחלה ובלי סוף!  אז מה המסקנה? להניח. לא לנסות. מלכתחילה לא לתלות תקוות...
החזקים לעומתם מפגינים עוצמה. אפשר גם אפשר, לנצח ולכבוש, להכריע ולמוטט, להשלים את הפעולה, לשנות את האזור! העולם לא כל כך מעניין.. לא כל כך מאיים. והמחיר, המחיר הוא חלק מהמלחמה, כל פעם שנלחמים יש פציעות בשני הכיוונים, בסוף צריך לנצח!
אז מי צודק? הלב נוטה לצד השני. ההיגיון לצד הראשון. הלב רוצה הכרעה, ניצחון, מלחמה.. השכל שולח תמרורי אזהרה, מי אמר שהכל שווה בשביל ההרוגים והפצועים, צריך גם לגיטימציה עולמית..

זה הכל רק משל!
המלחמה האמתית,(אל תרימו גבה) מתחוללת במחוז אחר לגמרי.
בתוך כל לב, אצל כל יהודי, יש ארגון חמאס קטן, (שלמרבה הפלא אנחנו קצת אוהבים אותו.) משהו שנע בין סדר גודל של חוליה לצבא, לפעמים הוא נלחם בהם לפעמים עושה איתם שלום, לפעמים אין דו שיח...
במלחמה הזאת  יש את אותם שתי מחלקות של החזקים, והחלשים – הפחדנים.
החלשים כמקודם יש להם את כל הפחדים שתיארנו לעיל, " אם תצא למלחמה, תפתח את הפצעים הכואבים, את המורסות המלאות מוגלה, את כל החולשות של הנפש, אם תנסה להתמודד עם החורים השחורים שלך, שיהיה לך ברור שיהיו אבדות." כל העליות והירידות, כל התנודות שעוברים על אנשים, זה בגלל שהם יצאו למלחמה. בגלל זה הם מעדיפים לוותר מראש, להתייאש, לחדול, להניח למלחמת היצר... יש כאלו שעושים עם החמאס שיושב בחלל השמאלי של הלב (רצועת עזות) "שולם" עם חילופי שטחים.  "אני נותן לך ככה וככה תחומים של תאוות ומידות רעות בהם אני מוותר לך לגמרי" ואתה יצר הרע תוותר לי על כמה עקרונות של יהדות  - "עיקרי הדת". (הוא לא באמת מוותר... עיין ערך התנתקות)
לא רק זה! הם גם מפחדים שכל שינוי רוחני יעורר את כל הסביבה לגל תגובות נזעמות על ההחלטה להיות קצת יותר רוחני, קצת יותר נעלה. קוראים לזה משפחה קהילה ועוד... (שווה ערך לקהילה הבינלאומית...)
ויש את החזקים. אלו שהחליטו בהחלטה עוצמתית, שהם יכבשו מעוז אחר מעוז, יקיזו עוד טיפת דם ועוד טיפת דם, ישלמו מחירים, יהיו הפסדים צורבים בדרך אבל בסוף ננצח! נפתח את הכל נטפל בזה בעוצמה עד שננקה את כל האורוות, ואם לא יועיל כח נוסיף עוד קצת כוח.
מי צודק?

האמת שכולם צודקים ואף אחד לא צודק.
האמת כלולה באופן כל כך שונה משני הקצוות גם יחד על ידי שמוסיפים מרכיב שלישי.
מצד אחד הגישה אמורה להיות בוודאות תחילה, שהיציאה למלחמה שנדרשת מאתנו זה מלחמה על כל הקופה. על כל מה שלא טוב. לשנות, להכריע. אלא שגישה לוחמנית זו לא אמורה להופיע עם כוח, עם תקיפות, אלא עם תחנונים, וזה רק כשיש הכרה מושלמת, שאנחנו עם כוחנו באמת לא יכולים לנצח, אנחנו לא יכולים וזה גם לא משתלם, אם אנחנו מגיעים עם העוצמה האישית שלנו אז המחיר בהחלט לא שווה, אבל עם אנחנו מגיעים בכוחו של הנצחן הגדול, אם אנחנו מגיעים עם הכרה שה' אלוקיך הוא הנותן לך כוח לעשות חיל, במקרה כזה גם אם נוחלים מפלה קרב אחרי קרב הכל משתלם.
החלשים צודקים מצד עצמם, שהכוח שנפרד מה' יתברך הוא כוח מוגבל, בעקבות כך כשהחלש לא מכיר בכוחו של ה', בכוחו של הצדיק האמת שיכול להפוך כל הפסד לניצחון, באמת לא משתלם לעשות מלחמה טוטאלית, עדיף ללכת על הכיוון של וויתורים הדדים.
החזקים גם הם צודקים, שלא לשם כך נבראנו, לא לשם וויתור לרע, לא  בשביל להישאר רדודים ומגושמים, אלא בשביל לנצח בשביל להיטהר ולהזדכך, אסור לשים על הסביבה.
אבל האמת שכל זה נכון רק כשזה מגיע מתוך שפלות אמת וגאווה קדושה, להיות הכי חלשים והכי חזקים גם יחד, המחירים באמת לא נוגעים אלינו כשאנחנו עושים תפקיד עליון, זה לא משנה אם אנחנו ממלאים חביות ריקות או מלאות, גם באמת לא צריך להסתכל מה אומרים, וכשכל זה נמצא בפנים חזק אז כל רגע מנצחים!!!!
 
 
 
 
 


 


סדר הלימוד היומי של חסידי ברסלב כולל זמני היום לאופק ירושלים >> 
 חודש אייר תשע''ז

 
בניית אתרים - סייטד
© Breslov Research Institute· All Rights Reserved