Tel: 02-5824641
Fax: 02-5825542
Search
  השאירו פרטים ואחד מנציגינו
  יצור עמכם קשר בהקדם
 
 

מאוצר המנוצר

דף הבית >> מאמרים ושיעורים >> מאוצר המנוצר
התמונה באדיבות יוסף אורדנטליך
מאוצר המנוצר

הכנת כלים להכיל את אור החנוכה

לקראת ימי החנוכה ומתוך הרצון והכיסופים לאור המופלא המאיר בימים אלו אספנו כעמיר גורנה את החיבורים הנפלאים שיצאו לאור מענין חנוכה המבוססים על אדני פז - ספרי רבינו ז"ל ותלמידו הקדוש ותלמידיהם עד דורינו אנו, לאור החיבורים האלו יאיר לנו הדרך לקבל את כל ההשפעות הנפלאות מהחג הקרב ובא.

חנוכה עם רבי נחמן
ספר קטן הכמות ורב האיכות בהוצאת המכון . בספר זה מועבר אור נרות החנוכה וחמימותם הטהורה אל לבו של כל יהודי. המחבר מצייר ברוב כשרון את מלחמות החשמונאים ביוונים ובמתייוונים, מסביר את המהלך הלא הגיוני וחסר הסיכוי של מלחמת האור נגד כוחות החושך וחכמת הטבע. הספר מתחקה אחר מאורעות התקופה מזווית היסטורית ורוחנית כאחד, מאורעות התקופה נסקרים באור מיוחד – למן חדירת תרבות יוון, ההיסחפות ההמונית של עם ישראל ברוח התקופה, דרך המהפך בהתעוררות העם והשיבה הכֵּנה לשורשיו, ועד לניצחון המפתיע של החשמונאים, שהושג במסירות נפש. הספר גם מאיר באור נשגב את תוכנם של מנהגי חנוכה השונים; הדלקת נרות, אכילת לביבות, ומשחק הסביבונים, ומשמעותם האמיתית, ומביא את אור נרות החנוכה היישר לליבותינו אנו.

מועדי ישראל - אור הצדיק
הוא הליקוט המקיף ביותר - מאסף לכל המחנות מכל ספרי רביה"ק ותלמידו מוהרנ"ת זיע"א, ותלמידיהם עד הדור האחרון, קונטרס נפלא בכריכה רכה ומהדורה מיוחדת בכריכה קשה הכוללים את המאמרים בליקוטי מוהר"ן וליקוטי הלכות ואוצר היראה מענין חנוכה, וכל השיחות והסיפורים כמו גם מכתבים ממוהרנ"ת ומאנ"ש כשכל זה מודפס בחן ופאר למען ירוץ בו עיני הקורא. בסוף הספר הודפס בחן סדר ההדלקה והזמירות ושיר ידידות המושר אצל אנ"ש בחנוכה - הוצאת "מעיינות הנצח".

משנת ברסלב לעובדא ולמעשה
ליקוט נפלא המבאר בארוכה את סדר ימי החנוכה והמנהגים מספרי רביה"ק ותלמידיו לעובדא ולמעשה, כאשר המחבר הנכבד מעביר את דברי ימי החנוכה המאירים את דרכנו כיד ה' הטובה עליו; איך להדוף את התקפות היווניים לשרש את המתייוונים ולחזק ידי החשמונאים והדבקים בם לחדש לחזק ולעורר את המבקשים ומחפשים לדעת המעשה אשר יעשון בצל סיפורי ההוד על ימי החנוכה אצל אנ"ש הקדומים.

אור הזמנים - חנוכה
ספר חדש, המהווה ליקוט מיוחד של 8 תורות בליקוטי מוהר"ן המאירים באור אין סוף את שמונת ימי חנוכה, כאשר בכל נר מימי החנוכה מקביל אחד מהמאמרים שאמר רביה"ק בחנוכה. לספר גם מצורף ביאור על תורות אלו - למען ירוצו בהם עיני הלומד. בסוף הספר נוספו סדר הדלקת הנרות, כוונות חנוכה משער הכוונות וביאור מוהרנ"ת על כוונות אלו מהספה"ק ליקוטי הלכות - בהוצאת התאחדות החסידים שע"י נעשה ונשמע.

אוסף אמרים
ספר חשוב ונפלא בו שוכתבו שיעוריו של הרה"ח ר' יעקב מאיר שכטער שליט"א כלשונו הזהב על חנוכה ופורים, חן מיוחד יש לו לספר זה שלא עובד כמעט ולא נס ליחו - מתוק מדבש ומנופת צופים - הוצאת הרה"ח ר' אלתר שמואל סטפנסקי שליט"א.

מעיינים בנחלים
ספרו הנפלא של הרה"ח ר' שמואל משה קרמר שליט"א אשר חיבר במיוחד בדרך פלפול ודרוש לימי החנוכה הקדושים יחד עם ביאור התורות על חנוכה בעומק העיון ובנתיבות הפשט.

נר להצדיק - אוצר החנוכה
ענייני חנוכה והדרכה בנגלה ובנסתר, כמו גם לקט הלכות לתועלת הלומדים. בסוף הספר הודפסו מזמורים וזמירות השייכים לחנוכה בצירוף לסדר ההדלקה והתפילות - הוצאת היכל הקודש.
 
כמו כן ישנם ספרים רבים וליקוטים על סדר המועדים אשר ייחדו פרק מיוחד על ענין חג החנוכה, יחד עם זאת יתכן ששכחנו או נשמט מידיעתינו אחד החיבורים ועל כך התנצלותינו. השי"ת יזכנו בזכות וכח רביה"ק שנזכה לעיין וללמוד בכל הספרים הנ"ל, או עכ"פ ללמוד הלכה אחת בליקוטי הלכות או חלק ממנה, ובכך נכין כלים לקבל אור החנוכה לטוב לנו כל הימים.
 


 


סדר הלימוד היומי של חסידי ברסלב כולל זמני היום לאופק ירושלים >> 
 חודש סיון תשע''ז

 
בניית אתרים - סייטד
© Breslov Research Institute· All Rights Reserved