Tel: 02-5824641
Fax: 02-5825542
Search
  השאירו פרטים ואחד מנציגינו
  יצור עמכם קשר בהקדם
 
 

הפסקת חשמל

דף הבית >> מאמרים ושיעורים >> הפסקת חשמל
הפסקת חשמל
 
עיקר הגדולה והפאר הוא התגלות הגונין, וכסף וזהב הן הן הגונין, ואין מאירין אלא כשבאים לאיש הישראלי, ונכללים זה בזה, ומתנהרין אלו הגונין, בבחי' "ישראל אשר בך אתפאר", ואזי הקב"ה מתגדל ומתפאר בהם. וכל זמן שהכסף וזהב אצל העכו"ם, אזי הגונין נעלמים אורם, ואינם מאירין, ואין החן שורה על ממון שלהם, אבל דע, תכף ומיד כשהעכו"ם מקבל ממון ישראל, תכף ומיד נתעלם החן והפאר בתוך הממון. וכדי להכניע הקליפה צריך שיעורר שמחה של מצוה על עצמו. הינו שישמח ע"י שיזכור שזכה להתקרב להשי"ת, וזכה להתקרב לצדיקים המקרבין אותו להשי"ת. וע"י השמחה זו, הוא משבר הקליפה (ליקו"מ כה).
*
שנה שלימה התושבים מצפים ליום הזה, עיירה מנומנמת שאין איש יודע להגות את שמה כראוי, זוכה מדי שנה לעדנה בתערוכת הציורים העולמית שמתקיימת בה, אמנים מכל קצווי תבל נוהרים להשתתף בה, ולחזות בציורים המרהיבים שמתפרסים בחוצותיה.
היום המיוחל הגיע, אמנים מפורסמים עברו מופעמים מתערוכה אחת לשניה, בשולי אחת התערוכות התקיימה סדנה לציירים מתחילים, שבקשו ללמוד את פנימיותה של האומנות, ובה הרצה צייר נודע את משנתו:
"ציור טוב הוא בעצם מזיגה, צבע אחד הוא יפה, כמו למשל אם תשתמש בגוון התכלת, הוא צבע מהמם, אבל לוח שיתמלא בתכלת הוא משעמם, והמיומנות היא השילוב בין הגוונים, והוא היופי האמיתי. אבל, אבל לא המושלם..."
"היופי המושלם הוא כשהגוונים משתלבים ומתמזגים זה בזה, רק באומנות כזו מתגלה היופי והתענוג האמיתי!!"
האמנים המשיכו לסייר בתערוכה, כשלפתע אירע קצר וחשכה עבותה נפלה בכל האולם, הציורים המיוחדים איבדו מחינם, וכבר לא נראתה בהם המזיגה המיוחדת, נדמו כביכול אין בהם רק צבע אחד, חסרי טעם וברק, שכן בחושך לא ניתן לראות את שילוב הגוונים המהמם..
*
זה עתה הוא סיים את תפילת שחרית, נדמה לו כאילו עבר זה עתה מסע ארוך ומייגע, התחיל בברכות השחר ברגשות הודאה והתלהבות, עבר לאמירת הקרבנות בגעגועים לבנין המקדש, והמשיך בפסוקי דזמרה בניגונים משובבי לב, גם רגעים מתים היו למכביר, בהם התחזק וקיווה אליו יתברך בייחול אין קץ.
תפילה כזו - הרגיש - היא ממש יצירת אומנות מלאה יופי, מזיגה אמיתית של כל הגוונים, כיסופין, שמחה, התחזקות, בתפילה כזו מתפאר השי"ת, 'ישראל אשר בך אתפאר'...
אבל כוחות הרע לא יכלו לראות בשמחתו, והעלו את החושך שלהם מול עיניו וליבו, ותחת השמחה הגדולה שאפפה אותו לפני רגע, נכנסה לליבו תחושת שממון ויובש.
"מה עשיתי בסך הכל? תפילה מבולבלת ולא מסודרת, כולה צבועה בגוון אחד ומשעמם, אני לא רואה שום יופי במה שאני עושה, מאין יבוא עזרי?"
*
והקליפה הזו קשה מאוד, מאוד.
אי אפשר להתגבר עליה בכוחך לבד, רק אם תתחזק לעורר שמחה ולשמוח ולסמוך על הצדיק שמקרב אותך לה', רק אז תוכל לשמוח ולראות את היופי האמיתי.
איך?
כי הצדיק כבר זכה לתפארת שלעתיד, שאז כבר לא יהיה כח לכוחות הרע להעמיד את החושך שלהם מול עיניך, ותראה רק את היופי האמיתי שלך!
ובכח השמחה שלך בצדיק, תוכל לראות את היופי האמיתי שלך ושל כל אחד ואחד מישראל!!


 


סדר הלימוד היומי של חסידי ברסלב כולל זמני היום לאופק ירושלים >> 
 חודש אייר תשע''ז

 
בניית אתרים - סייטד
© Breslov Research Institute· All Rights Reserved