Tel: 02-5824641
Fax: 02-5825542
Search 


סדר הלימוד היומי של חסידי ברסלב כולל זמני היום לאופק ירושלים >> 
 חודש סיון תשע''ז

  השאירו פרטים ואחד מנציגינו
  יצור עמכם קשר בהקדם
 
 

הנשק העדין

דף הבית >> חנות >> ספרי המכון בשפה העברית >> הנשק העדין
שם המוצר/פריט:הנשק העדין
המחיר שלנו:₪25.00
מע"מ:לא כולל מע"מ
דמי משלוח:₪5.00
(קיימת אפשרות לאיסוף עצמי ללא תשלום נוסף)
זמן אספקה:14 ימי עסקים
תקופת אחריות:0
מק''ט:216
שם היצרן:תפילה/PRAYER

אזל במלאי!


מידע נוסף
ברכישת כמות של למעלה מעשרה ספרונים במחיר של 25 ש''ח (לבחירתכם) תינתן הנחה מיוחדת, נא ליצור קשר 

תפילות לרגעים גדולים ולשעות קטנות

בספרון זה מובאות תפילות קצרות ומרגשות, המתאימות לחיי היום יום של כל אחד מאתנו.

חיינו מורכבים ומלאי התמודדויות, בכדי להחזיק מעמד ולא להיכנע, אנו זקוקים לכוח ועוצמה. "נשק"  (עוצמה) זה – מלמד אותנו רבי נחמן – הוא התפילה.

'הנשק העדין' מתאים לכל אחד ואחת מאתנו. בספר מובאות תפילות בלשון אצילית ומוטעמת, העונות להמיית הלב בכל תחום. התפילות הינן קצרות וקולעות, ובסוף כל תפילה מופיע המקור עליו מיוסדת התפילה.

'הנשק העדין' נוגע עמוק בנבכי הנפש ועוזר לנו לקשר את כל המאורעות – המשמחים ולהבדיל העצובים – לבורא. ולחוש קרבת אלוקים ובטחון בבורא בכל המוצא אותנו.

קרא עוד>> 
 הקדמה – 9
א עשייה – 13
ב דיבור – 33
ג רגש – 51
ד מחשבה – 77
ה רצון – 101
אינדקס -126 
 
 
 
 
הערה על המקורות
 
רבי נחמן הפציר בתלמידיו שינסחו את תפילותיהם בעצמם. הוראתו הייתה  שיבססו את תפילותיהם הן על נושאים שלמדו מתוך ספרי הקודש, והן על נושאים וחוויות מחייהם היום-יומיים. 
תוך שמירת הנחייתו של רבי נחמן, התפילות באסופה זו מתמודדות עם נושאים מוכרים עמם כולנו מתמודדים, ומבוססות על תורות מתאימות מתוך חיבורו העיקרי של רבי נחמן –ליקוטי מוהר"ן. כל תפילה, אם-כן, מלווה במראה מקום מתאים לתורה המקבילה בליקוטי מוהר"ן. 
חלק מהתפילות המובאות להלן, מורכבות משני חלקים. אלו מופיעים בעמודים עוקבים ומראה המקום מובא לאחר חלקה השני של התפילה – בעמוד השמאלי.
 
***
כל התפילות מנוסחות בלשון זכר, אך פונות לזכר ונקבה כאחד.
 
פתיחה
 
רבי נחמן היה אומר: "כשאתה מתפלל, אל לך להיות מאופק. שפוך לבך בפני האל בכנות ובפתיחות, כאילו היית משוחח עם חברך הטוב ביותר".
(לקו"ת צ"ה)
 
ידיד עולמים,
 עזרנו
 לשפוך לבנו 
לפניך 
בכנות ובאמת, 
בעזרת תפילות אלו. 
עזרנו 
ונחוש בקרבתך, 
אל יקר.
 
 
הקדמה
 
"החיים הופכים כל אדם ללוחם. בכדי לנצח, עלינו להצטייד בנשק היעיל ביותר. נשק זה הוא התפילה". 
-רבי נחמן
 
רבי נחמן מברסלב (1772-1810), מורה רוחני שרעיונותיו העמוקים ותורתו הנצחית היוו השראה במשך דורות, ללמדנים ולפשוטי עם כאחד, העמיד את התפילה במרכז הוראותיו. "תנו לי את לבכם", אמר, "ואוליך אתכם בדרך חדשה, דרך אשר למעשה דרכם העתיקה של אבותינו היא – דרך התפילה". 
במשך אלפי שנים, מתפלל הצבור במתכונת של תפילות סדורות, בזמנים קבועים ובמקומות קבועים המיועדים לכך. תפילות אלו מחזקות ומקשרות אותנו אל שורשינו ומסורתינו. אולם, התפילה היא יותר מאשר חוליה אל העבר. התפילה מביאה אותנו במגע עם ההווה – ההיכרות האישית ביותר עם עצמנו והיכולת לעזור לנו לגלות מי אנו באמת. 
בנוסף, התפילה מקשרת אותנו עם העתיד – עם קשת אפשרויות מימושינו העצמי, הנפתחת בפנינו כאשר אנו מתרגמים את צפונות ליבנו למציאות. כך, בסופו של תהליך, נשיג את השלמות – זכות השמורה לכלל בני אנוש. 
סוד התפילה האמיתית על-פי רבי נחמן, הוא מציאת אותם רגעים שקטים ופרטיים בהם מתאפשרת השיחה עם האלוהים בשפת הלב – במילים שלך ובשפתך. התפילות הסדורות לא היו אמורות למנוע ולסגור מבעדנו את הקריאות הבוקעות מן הלב בעתות ובמקומות שונים, תפילות הנובעות ממעמקי הנפש והנשמה.
באם נייחד בכל יום מעט זמן עבור תפילה פרטית וממוקדת – אותה כינה רבי נחמן "התבודדות" – נוכל להכנס למימד מיוחד של התייחדות, מימד בו נפתח הלב להתקשרות אישית ועמוקה עם בורא עולם. "דרך חדשה... אשר למעשה דרכם העתיקה" – זוהי אם-כן דרכו היעילה והשלמה ביותר של הלב.
מקורות יהודיים עתיקים מלמדים כי בסופו של דבר, כל הבריאה תגיע לשלמות רוחנית וקיומית; המשיח יאחד כל באי עולם באמצעות האהבה, החכמה והמשפט. אמר רבי נחמן: המשיח יכבוש את העולם כולו ללא ירייה אחת של אבק שריפה. נשקו יהיה "הנשק העדין" – התפילה. 
***
מוצרים קשורים
אשפוך את ליבי
אשפוך את ליבי
 הרוצה לשפוך את הלב, ולא יודע כיצד. אשפוך את לבי: תפילות: רבי נתן מברסלב. ליקוט: ל. ריצ'מן
מחיר: 25.00 ₪
הכסא הריק
הכסא הריק
 מציאת תקווה ושמחה מתוך ספרי רבי נחמן מברסלב
מחיר: 25.00 ₪
עלי מרפא
עלי מרפא
 מרשמים לעוצמה פנימית, למשמעות ולתקווה
מחיר: 25.00 ₪
 
 
בניית אתרים - סייטד
© Breslov Research Institute 2010· All Rights Reserved