Tel: 02-5824641
Fax: 02-5825542
Search 


סדר הלימוד היומי של חסידי ברסלב כולל זמני היום לאופק ירושלים >> 
 חודש סיון תשע''ז

  השאירו פרטים ואחד מנציגינו
  יצור עמכם קשר בהקדם
 
 

ההכנה לנסיעה הגדולה

דף הבית >> מאמרי הגות >> ההכנה לנסיעה הגדולה
התמונה באדיבות יוסף אורדנטליך
כי תבוא לאומן....

לקט ידיעות נחוצות לרווחת הציבור לרגל הנסיעה הגדולה לאומן:
ימי ראש השנה - ימי הכסה הקדושים ממשמשים ובאים, והלב נכסף ומשתוקק להגיע אל מקור חיותנו - עיר הגעגועים, חמדת הלבבות - ציון המצוינת - קודש הקדשים. יחד עם ההכנה הרבתי בגעגועים והשתוקקות , וישוב הדעת בתפילה והתבודדות להכין כלים לקבלת האור הגדול - אורות הצחצחות, נדרשים אנו אף לעניינים גשמיים - התארגנות מתאימה לקראת הנסיעה, לבל יגברו ח"ו ה"מניעות" על ה"נעימות". לכך ליקטנו ואספנו כעמיר גורנה עצות מעשיות ועניינים שונים אשר יהיו בעזה"י לעזר ולהועיל לכלל הרבבות העולים לציון ברננה.
·        מבעוד מועד:
דרכונים
לפני הכל עליכם לבדוק את הדרכון; אם הוא בתוקף, ואם הוא שלם ללא קרע וכדו' (היו כאלו שנשארו בארץ עקב קרע קטן בדרכון). עבור חידוש דרכון נדרש: נוכחות אישית, תעודת זהות, שתי תמונות עדכניות בגודל 3.5 X 4.5 ס"מ (תמונות המודפסות במחשב ביתי או תמונות מאיכות גרועה לא יתקבלו), טופס בקשה לדרכון ממולא כראוי. מחיר דרכון חדש: 275 ₪ ולילד או בחור עד גיל 18: 140 ₪. להזכירכם! מי שיש לו חוב להוצאה לפועל אינו יכול לחדש דרכון עד להסדרת החוב.
עיכוב יציאה
בירור עיכוב  יציאה מהארץ מתבצע באמצעות שיחת טלפון ל3450* ולברר על צו עיכוב יציאה. הבירור יעשה אך ורק ע"י הנוסע עצמו, ובמסירת פרטים אישיים. שעות המענה: בימים  א-ה בין 8:00 ל-16:00 
כרטיסי הטיסה
בקבלת הכרטיס תבדקו היטב את יום ושעת הטיסה, תבדקו גם אם אתם ביחד עם הילדים ולא נעשתה טעות, (במקרה וכן, פנו לסוכן לפתרון הבעיה), בטיסות צ'רטר רצוי לוודאות מול הסוכן יום לפני הטיסה שאין שינויים.
אלו שהזמינו כרטיסים באופן עצמאי (לא ע"י סוכנות חרדית) טוב שיבדקו עם הסוכן אם הוזמן עבורם אוכל כשר ואזור ללא סרטים.
כרטיסי אוכל ושינה
כרטיסי אוכל ושינה באומן שע"י הארגונים השונים - מומלץ מאד להצטייד מראש, המקומות אוזלים.
נסיעות פנים
אלו שרכשו כרטיסי טיסה בטיסות בסדירות, צריכים לבדוק עם הסוכן בקשר להעברות מקייב לאומן וחזרה. דבר זה חייב להיות מסודר מראש, המחיר בשדה התעופה למי שלא הזמין - יקר מאד!
יפוי כח נוטריוני
ילד הנוסע ללא לוויית אביו חייב מלווה מבוגר עם יפוי כח נוטריוני.
·        בשדה התעופה:
זמן ההגעה לשדה התעופה
לאור התרבות אלפי הנוסעים, וההמולה הגדולה שתשרור במקום בימי הטסת ההמונים - הוחלט ברשות שדות התעופה כי הבידוק לטיסות יחל 4 שעות לפני הזמן הנקוב בכרטיסי הטיסה, לכך בשביל למנוע אנדרלמוסיה ועיכוב יציאת הטיסה בזמנה מתבקשים הנוסעים להקדים ולבוא לתועלתם ולמען הכלל.
מטענים
כל נוסע יהיה רשאי לשלוח כבודה, ובכלל זה פרטי מזון, באריזות תקניות או מזוודה אחת במשקל עד 20 ק"ג ועוד תיק יד בגודל סטנדרטי במשקל של עד 8 ק"ג. קרטונים ואריזות קל-קר לא יאושרו לטיסה. ניתן לפנות למארגני הקבוצות להטסה של משלוחים גדולים יותר של מזון כמטען. אפשר גם להתחכם ולארוז את הקרטונים בתוך תיקים גדולים.
תפילה
בנתב"ג 2 בתי כנסת הממוקמים אחד באולם נכנסים ואחד בדיוטי פרי, יחד עם זאת קבוצות שירצו לארגן מנינים גדולים יפנו לסדרנים, ויופנו למתחמים נרחבים שיוקצו עבור עבודה נשגבה זו - עבודת התפילה.
קדושה וצניעות
רשות שדות התעופה תקצה מתחמים מיוחדים לרישום לטיסות הצ'רטר, בידוק ביטחוני, דלפקי שירות, וסדרנים לשמירה על הסדר הציבורי, כ"ז לפי גדרי הקדושה, וע"י גברים בלבד בלא תערובות ופריצות. מן המותר להזכיר שהמקום מלא בנסיונות ובתחבולות תעשה מלחמה.
משרד הפנים
אם משום מה לא התארגנתם ושעת האפס הגיעה, הגעתם לטיסה וגיליתם כי הדרכון איננו בתוקף - קיים סניף של משרד הפנים בנתב"ג 24 שעות ביממה המיועד אך ורק לטסים ב24 השעות הבאות (בהצגת כרטיס טיסה), בסניף זה אפשר לחדש ולהאריך דרכון שפג תוקפו (אין חידוש דרכונים שאבדו נגנבו או שהושחתו, ואין הנפקת תעודת מעבר). - המחיר בנתב"ג הוא: 1105 ₪ למבוגר, ו555 ₪ לילד ובחור עד גיל 18. במוצ"ש הסניף נפתח בשעה 21:00.
אם אתם רוצים לחסוך את ההוצאה הגדולה הזו, אפשר לנסות בכל סניף של משרד הפנים להתחנן בפני המנהל שיזרז הליכים בהוכחת הדחיפות שבדבר. באופן עקרוני אין מנפיקים דרכונים בהליך מהיר אלא בנתב"ג, אבל לנסות תמיד אפשר.
העברת חפצים
מצוי מאד שעקב בעיות של עודף משקל מבקשים אחד מהשני להעביר מזוודות ותיקים, חובה לשים לב ועין ולהיזהר מלקבל חפצים מאנשים לא מוכרים או חפצים חשודים אפי' ממכרים (כבר היו סיפורים...), כאן המקום לעורר את כל אנ"ש לקבל בהבנה סירוב של חבר להעברת מטען ע"ש.
קידוש ה'
לעת אשר כזאת אשר אלפים ורבבות נוסעים יחדיו לציון רבינו הקדוש - אין לשער גודל הקידוש השם שנעשה מהתנהגות הולמת ומתאימה לדרך התורה, כאשר כל הבריות אומרים ומודים: 'אשרי מי שלמד תורה - אשרי מי שמשאו ומתנו בנחת עם הבריות'.
·        בטיסה:
ישיבה על מקומות מסומנים
כדי למנוע הסתבכות ועיכוב הטיסה, מומלץ לשבת כל אחד על מקומו, אח"כ אפשר להחליף ולשבת ליד החברים, בטיסות סדירות בהם גם נשים, רצוי לבקש בנחת מראש להחליף מקום.
אל"ס
בטיסות סדירות ישנם חברות המפעילות מסכים וכדו' ושומר נפשו ירחק מהם, עם זאת בימי ערב ר"ה אשר רובו ככולו של המטוס מהנוסעים לאומן - אין הם מפעילים את השיקוץ. וכל ערום יעשה בחכמה לבקש מראש מסוכן הנסיעות שיזמין לו אל"ס (=אזור ללא סרטים), ובטיסה עצמה יעמוד ע"כ לקבל זאת. הרבה יותר קל להזמין כרטיס מראש בחברות שאינם מקרינות סרטים.
מזגן
בחברות התעופה האוקראיניות נהוג שבכל טיסה בסיומה הם סוגרים את כל פתחי יציאת המיזוג, כך שאף לאחר תחילת הטיסה - אם לא תפתחו את פתח המיזוג אויר - תרגישו חום ומחנק.
אוכל בטיסה
בטיסות סדירות חובה לציין בעת ההזמנה אם מעוניינים באוכל כשר למהדרין, ע"כ רצוי מאד לוודאות זאת מראש עם סוכן הנסיעות. ולמעשה בעת הטיסה על הדיילים לחלק את המזון הכשר לפי רשימה מדויקת, לכך אין לבקש מנה נוספת או מנה למי שלא הוזמן עבורו לפני תום חלוקת האוכל הכשר. אם הזמנתם אוכל כשר ולא קבלתם - זו יכולה להיות עילה לתביעה נגד החברה ולדרישת פיצויים.
תפילה בעת הטיסה
הדעה הרווחת בין פוסקי ההלכה שעדיף להתפלל בישיבה וביישוב הדעת, בכל אופן הרוצה להחמיר - יחמיר על עצמו וימצא דרך להתפלל ללא הפרעה לשאר הציבור ולצוות הדיילים, בפרט אם היה או יהיה זמן להתפלל בצורה מסודרת, וכ"א ישאל את רבו.
דוגמה חינוכית
לא לשכוח שמעבר לקידוש ה' העצום בהתנהגות ראויה - יש גם את ההשלכות החינוכיות על הילדים והתלמידים המצטרפים לנסיעה, היזהרו שלא לאבד בידיים עמל של שנים.

והעיקר לישא תפילה שהכל יעבור כשורה, ושנזכה לתיקונים הנפלאים של ר''ה אצל רבינו הק'
 וּבְעֶרֶב ראשׁ הַשָּׁנָה הָאַחֲרוֹן בְּאוּמֶין דִּבֵּר מִזֶּה וְאָמַר בְּזוֹ הַלָּשׁוֹן.
אַחֲלַי שֶׁאֶזְכֶּה לִרְאוֹת אוֹר בְּהִירוּת הַדֶּרֶךְ שֶׁאַתֶּם נוֹסְעִים עָלָיו אֵלַי.
(חיי מוהר''ן רצ''א)
 
 
בניית אתרים - סייטד
© Breslov Research Institute 2010· All Rights Reserved