Tel: 02-5824641
Fax: 02-5825542
Search
  השאירו פרטים ואחד מנציגינו
  יצור עמכם קשר בהקדם
 
 

ברסלב בערי ארץ הקודש

דף הבית >> אודות ברסלב >> ברסלב בערי ארץ הקודש
תנועת ברסלב בשאר ערי ארץ ישראל

ברסלב בבני ברק
הרה''ח נתן צבי קניג ז''ל - כבר מצעירותו הוכר כצורב שנון ומתמיד עצום, עסק בתורה מתוך הדחק, והקים כולל לאברכים מיוחדים בבני ברק אשר כל צורב שחשקה נפשו בתורה פונה לשם, תחילה התקיימו הלימודים בדירות שנקנו על ידו למטרה זו, לאחר מכן התמסר להקים בנין מרווח עבור כשלוש מאות! אברכים עמלי תורה. היכל בית המדרש משמש עבור החסידים לתפילות ימות החול ולשבתות, חיבר חמישים ושבע ספרים כמניין שנותיו,בכל תחומי התורה, בנגלה ובנסתר. היה מקורבם של גדולי התורה בדורנו וחביבם, בין ספריו בולט הספר תורת נתן על ליקוטי מוהר"ן המהווה עבודת מחקר עצומה, הסבר תורות הרבי על פי הסבריו של ר' נתן בספרו "ליקוטי הלכות". 
הרה"ח ר' שמעון ברגשטיין ז"ל - מחסידי ברסלב יוצאי פולין, הקים את ישיבת ברסלב בבני ברק מאות מחסידי ברסלב חונכו בישיבה זו, השפעתו הייתה מרובה ודבריו קנו שביתה בלב התלמידים שהעריצוהו מאוד. כמו כן עסק רבות בחסד עם משפחות מצוקה, והיה מדריכם לתורה ועבודת ה', חלק גדול מהם זכו והקימו משפחות לתפארת חסידות ברסלב.
המשפחות הראשונות של חסידי ברסלב שתקעו יתד בעיר בני ברק, היו יוצאי פולין, הרה"ח ר' מוטל יגנליק ז"ל, הרה"ח ר' יעקב עזריאל אורלנצ'יק ז"ל, הרה"ח ר' משה צוקר ז''ל, ועוד.

ברסלב בצפת

ר' גדליה אהרן קעניג (תרפ"א תש"מ) ר' גדליה שנולד בירושלים, היה צעיר כאשר צורף לחסידי ברסלב על ידי ר' אברה שטרנהרץ כאשר חילקה מלחמת תש"ח את העיר העתיקה, הוא עבר, עם רבו, לשכונת "קטמון". מלבד מאמציו לתמוך ב"קיבוץ" ראש השנה של ברסלב במירון, וכתיבת חיבור הנפלא "חיי נפש" (ספר שהיווה תשובה ל"נפש החיים" של תלמידו המובהק של הגאון מווילנה, רבי חיים מוולוז'ין) נודע ר' גדליה בזכות יכולתו לדבר אל לבן של הנפשות המחפשות דרך אולם עם כל זאת הוא ראה כשליחות האמיתית בחייו להקים קהילה חסידית בצפת בשם "קרית נחל נבע מקור חכמה", הוא ממש מסר את נפשו עבור מטרה זו. ר' גדליה נסע מספר פעמים לארה"ב ולאירופה, על מנת לגייס כספים עבור המוסדות שהקים בעיר צפת, בנסיעותיו היה מקרב צעירים נבוכים לדרך רבנו, ואף נפגש עם קהילת סקווער בארה"ב, בניסיון לרכך את חילוקי הדעות בין החצרות השונות, בהתרשמותם מאישיותו הדגולה, הצליח ר' גדליה לשנות הרבה בגישתם.
קהילת ברסלב "קריית נחל נובע מקור חכמה" בצפת ממשיך להתפתח ולגדול תחת הנהגתו של בנו הרב אלעזר מרדכי קעניג שליט"א. תחת הנהגתו פרחו מוסדות התורה, נפתחה ישיבה קטנה, וקריה שלמה הוקמה עבור חסידי ברסלב המתגוררים במקום.

ברסלב בעמנואל

ר' נתן ליברמנטש שליט''א – לפני למעלה מעשרים שנה עקר מבני ברק עם קבוצה של צעירים שוחרי רוחניות אשר בקשו למצוא מקום שליו רחוק משאונה של עיר, בו יוכלו לעסוק בתורה ובעבודת ה'. בעמנואל הקימו בית הכנסת משלהם, הקהילה שם מגובשת ומצליחה ומונה כמה עשרות משפחות מיוחדות ומובחרות מאנ''ש.

בכ15 שנים האחרונות עדים אנו להתפתחות מהירה וברוכה של תנועת ברסלב בכל הארץ, קבוצות של צעירים מקרב החסידים, ייסדו קהילות שונות בערים שונים ברחבי הארץ:
בבית שמש (7 בתי כנסת),
בביתר עילית (7 בתי כנסת),
במודיעין עלית (4 בתי כנסת),
אלעד, נתיבות, ועוד.
כמו כן הוקמו קהילות שונות עבור ציבור חסידי ברסלב בעלי תשובה במרכזים שונים בארץ, ביישובים שונים ובערים שונות, יבנאל, אילת, הוד השרון, חיפה, באר שבע ועוד. 

אם ברצונכם לשלוח פרטים ספציפים על יישוב מסוים בו יש בית כנסת עם פעילות מיוחדת, אנא שלחו לנו.
+ שלח משוב


 


סדר הלימוד היומי של חסידי ברסלב כולל זמני היום לאופק ירושלים >> 
 חודש אייר תשע''ז

 
בניית אתרים - סייטד
© Breslov Research Institute· All Rights Reserved