Tel: 02-5824641
Fax: 02-5825542
Search
  השאירו פרטים ואחד מנציגינו
  יצור עמכם קשר בהקדם
 
 

ג'וג'ינג מיותר

דף הבית >> מאמרים ושיעורים >> ג'וג'ינג מיותר
ג'וג'ינג מיותר
יש בחי' חיות למעלה, וחיות למטה. והרוח והחיות שלמעלה, הוא גדול מאוד מאוד. כי בחי' ב' הרוחות הנ"ל, נעשין על ידי המתקת חרון אף. כי יש בחי' חרון אף אצל השם יתברך כביכול, ואצל בני אדם. וצריך לשבר ולהמתיק החרון אף, דהיינו להמתיק העשן ולבררו, עד שיהיה נעשה ממנו בחי' רוח. דהיינו רוח אוירי, שנעשה מהתבררות העשן. וזה הרוח, שהוא המתקת העשן של החרון אף, הוא בחי' משיח, בחי' (איכה ד') רוח אפינו משיח ה' (ליקו"מ סו).
*
קרני השמש הגיחו זה עתה אל קו החוף, משוות לגלים את צבעם הכחול. החול הזהוב שהחל להתחמם לא מנע מצמד קשישים לפתוח במסלול הג'וג'ינג היומי, לבושים בסנדלים וביגוד הולם החל לרוץ מיוזעים. הבלורית שפיארה את מצחם שהיתה מורכבת ממספר שערות לבנות דלילות, התנופפה ברוח הקלה.
ארבעים וחמש דקות לא נתנו מנוחה לרגליהם הזקנות, הריצה הזו היוותה עבורם מנת בריאות יומית. הנשימות העמוקות והאיטיות תוך כדי ריצה, השיבו את רעננותם, מרגישים צעירים בכמה עשרות שנים.
המסלול בא אל סיומו, והזקנים שבו אל נקודת ההתחלה, מתקרבים אל עבר כסאות הנוח שהותירו, מחכים למנוחה שתבוא יחד עם משקה הבריאות המוכן בתרמיל.
אך שוד ושבר, צעירים חצופים חסרי טאקט התנחלו במקומם, מנמנמים קלות על כסא הנוח...
"חוצפה שכזו", התרתח הזקן, "מי הרשה לכם לשבת כאן, הסתלקו מיד לפני שנקרא למשטרה".
"אוף", פלט הצעיר, "איזה זקן עצבני, הזקנים האלה, רצים על הבוקר כאילו שהם יהיו צעירים, ואחר כך כועסים כמו זקן חסר מנוחה, גם כן ג'וג'ינג...".
*
לפעמים, הכל כל כך אפרורי וזקן, שפשוט המצב עצמו מכריח אותך לקום ולהתחדש, לעשות משהו, להתחיל איזושהיא התחלה חדשה, לרוץ כמו ילד, להרגיש צעיר, די לזקנה!
כמו למשל בחודש אלול, אתה מבין טוב מאוד שאת התירוצים שהיו לך עד היום אתה מניח לבינתיים במזווה, ו.. ומקבל על עצמך איזה קבלה טובה. אתה חושב וחושב, ושוב עולות בדעתך אותם קבלות שקיבלת בשנים קודמות, כל כך מהוהות, פשוט מס שפתיים למצוות התשובה...
אבל אתה חייב משהו, ומאידך הכל שומם, ואתה מנסה אולי זה ואולי זה, ולא כל כך מצליח, ת'אמת כבר ניסית את הקבלות האלו כמה שנים, ואף פעם לא יכולת לרשום עליהם הצלחה מסחררת.
והמצב הזה פשוט מעצבן, למה, למה אני לא יכול להיות צעיר, להתחדש באמת, להזרים דם חדש בעצמות היבשות, זה מכעיס, מאוד.
ובמקום להתחדש, אתה רק כועס יותר ויותר כמו איזה זקן עצבני...
*
והרב'ה, לכבוד 'אלול', מבקיע לך דרך בים הגדול:
בדור האחרון ה' רוצה ממך התחדשות חדשה לגמרי, הוא מאוד נהנה מהקבלות שתקבל על עצמך, ומאידך, הוא לא מאפשר לך להצליח בהן, ודוקא כי הוא רוצה שתתחדש!
רוח אפינו משיח ה' אמור לשאת ולסבול את סבלותיך, אבל אם אתה רוצה לעזור לו בתיקוני ראש השנה הנוראים שלו, תסבול גם אתה קצת. תכיל את הכשלונות, ו... תתחדש...
רק בהתחדשות כזו תהיה צעיר לגמרי, ילד.
בהתחדשות הזו יוכל להאיר בך הרוח העליונה אל תוככי חיי היומיום האפרורים, ולהזרים בהם חיים חדשים!!


 


סדר הלימוד היומי של חסידי ברסלב כולל זמני היום לאופק ירושלים >> 
 חודש אייר תשע''ז

 
בניית אתרים - סייטד
© Breslov Research Institute· All Rights Reserved