Tel: 02-5824641
Fax: 02-5825542
Search
  השאירו פרטים ואחד מנציגינו
  יצור עמכם קשר בהקדם
 
 

גם אני הייתי באומן בראש השנה

דף הבית >> מאמרים ושיעורים >> גם אני הייתי באומן בראש השנה
גם אני הייתי באומן בראש השנה


זכינו והיינו אצל הצדיק בראש השנה, הצדיק שהזהיר מאוד לבוא אליו לראש השנה ואמר:" כל העניין שלי הוא רק ראש השנה, ומי שזוכה להיות אצלי על ראש השנה ראוי לו לשמוח מאוד מאוד.

כעת נשאלת השאלה, מה הלאה? מה אני לוקח איתי לכל השנה מהצדיק.
רבי נחמן אמר פעם לתלמידיו הגדולים: "אם לי היה רבי כזה כמו שלכם, הייתי הולך אליו ברגל" שאלו אותו, "ובדרך חזור מה?" ענה להם, "בחזרה הייתי רץ" והכוונה מובנת, שאחרי שאדם נמצא אצל הצדיק, וזכה לקבל ממנו עצות ודעת, הוא מתמלא בחשק למהר לחזור הביתה כדי שיוכל לקיים את מה שלמד, ולהתחיל מחדש לעבוד את ה'.

אני מאמין באמונה שלמה שבעצם היותי על ראש השנה אצל הצדיק, קיימתי את ציוויו
וקיבלתי ממנו מתנות גדולות ונוראות. וכעת עלי רק לגלות אותם.

דעתו של הצדיק נמצאת בתורתו -אומר רבי נחמן, מי שרוצה לממש את השיק שקיבל באומן, עליו ללמוד את תורתו.
תחילת שנה, בפרט אחרי שזכינו בזכות הנוראה הבלתי נתפסת הזאת, להיות על קברו של רבינו הקדוש, זה הזמן להתחיל בהתחדשות בלימוד ליקוטי מוהר"ן. הספר שכל הרפואות וכל הישועות בגוף ונפש, גנוזות בו, הספר שעל ידו אפשר לצאת מכל הנפילות, ולהמליך את ה' יתברך בכל מצב.
לימוד בספרי הצדיק, ימשיך עלינו את האור מאומן לכל השנה.

רבי נחמן ביקש שילמדו בספרו שני סדרים, האחד בבקיאות, לעבור במהירות על הספר  עד לסיומו ואז להתחיל שוב.
והשני, סדר לימוד בעיון, שהוא התעמקות בתורה וניסיון להבין את המכוון בכל תורה ואיך זה נוגע אלי. לימוד זה, מטבע הדברים אורך זמן רב יותר, והוא אף דורש מאמץ רב יותר, אבל שכרו... מי ישורנו. אין תענוג בעולם שישווה למתיקות שבהתעמקות בדברי רבינו, ואין אפשרות לתאר במילים את השינוי שקורה לאדם המעיין. ליבו פתאום נפתח לרוחניות, התפילה הופכת מנטל מכביד לנחשק מתוק, וזה עדיין תיאור חלש ביותר.
אני ממליץ, כמעט מתחנן לכל יהודי, ובפרט למי שזכה להיות אצל הצדיק על ראש השנה,
ת נ ס ה ! Just try it אני מבטיח לך שעוד תודה לי.
מומלץ להתחיל עם חברותא בעל ניסיון מעט, אבל אפילו בלעדיו, בוחרים תורה שהנושא שלה נראה לך רלוונטי עבורך במקום שאתה עכשיו, כי הרי 'אין אדם לומד אלא במקום שליבו חפץ, ובשלב ראשון קוראים את התורה כמה פעמים, אפילו ללא הבנה מיוחדת.
אחר כך כדאי לנסות להעמיק יותר, בשלב זה [ובכל שלב] מומלץ ללמוד בליקוטי מוהר"ן עם הביאור הנפלא 'נעימות נצח' שמבאר כל מילה, כל שלב וכל קישור, בטוב טעם ודעת, ומוסיף להביא פרפראות מגדולי הפרשנים שפירשו את ליקוטי מוהר"ן.
לאחר מכן כדאי לעבור בליקוטי הלכות על ההלכות הרלוונטיות לתורה המסוימת שאתה הולך איתה, מפתח ליקוטי הלכות נמצא בסוף כל ליקוטי מוהר"ן.
אם הגעת לשלב זה, הלימוד בליקוטי הלכות יהיה עבורך חוויה שלא מן העולם הזה, מבטיח...
רבי נתן בין השורות מגלה חידושים נפלאים על התורה, משולב בהתעוררות והתחזקות נפלאים, ותוך כדי כך מאיר באור חדש את המצוות וההלכות שהוא עוסק בהם.
לכל אורך התקופה שאתה עוסק בתורה כדאי ומומלץ לומר את הליקוטי תפילות שעל התורה,
שעל זה אמר רבינו "כשעושים מתורות תפילות, עולים שעשועים שמעולם לא עלו" וכן בעת ההתבודדות אפשר להעלות נושאים שלמדת עליהם ולהתפלל ולבקש עליהם מאת ה', שתזכה לקיימם כראוי. השילוב של תורה ותפילה זה שלמות מיוחדת שאי אפשר לשער את גודל ההשפעה וההארה שנמשכת על האדם שעושה את זה. ניתן ממש לחוש בהם.
גמר חתימה טובה לכל עם ישראל.
התמונה באדיבות יוסף אורדנטליך


 


 


סדר הלימוד היומי של חסידי ברסלב כולל זמני היום לאופק ירושלים >> 
 חודש אייר תשע''ז

 
בניית אתרים - סייטד
© Breslov Research Institute· All Rights Reserved