ספרי נחלת צבי
ספרי ברסלב בשפה שלך 


סדר הלימוד היומי של חסידי ברסלב כולל זמני היום לאופק ירושלים >> 
 חודש סיון תשע''ז

  השאירו פרטים ואחד מנציגינו
  יצור עמכם קשר בהקדם
 

אור פנימי

דף הבית >> מאמרי הגות >> אור פנימי
אור פנימי
"משה רבינו זכה לסוד חנוכה, על ידי שמסר נפשו בשביל ישראל ונתן לבו עליהם להסתכל בצרתם, כי הוא היה רחמן ומנהיג אמיתי וכו', ועל ידי זה נעשה בחינת חנוכה, בחינת חנוכת הבית,וזהו חנוכה חנו - כ"ה, הינו כ"ה בכסליו, כסליו הוא אותיות: "וירא ה' כי סר לראות" (ליקו"מ ח"ב ז).
*
ימי החנוכה ממשמשים ובאים, ואנו תאבים לדלות מתורתו של אור האורות רביה"ק זיע"א, אבל היוונים מתגברים עלינו ומזקינים אותנו טרם עת.
וככה בערך זה נראה (ליקו"מ ח"ב ב):
"ימי חנוכה הם ימי הודאה, כמו שכתוב: 'וקבעו שמונת ימי חנכה אלו להודות ולהלל', וימי הודאה זה בחינת שעשוע..." -
עזוב, זה אנחנו כבר יודעים... להודות, כבר שמענו..., אזמרה? כבר שמענו..., איה? כבר שמענו...
אנו חסידי ברסלב משכבר השנים יודעים וכבר מכירים בטיבו של רבי נחמן, ומעורים בתורתו עד מעל צואר, מה עוד יש לחדש לנו?!?
כך גם, בחור למדן או אברך צורב, ניגשים לברכת המזון במידת מה של קרירות. הם כבר מכירים את ברכת המזון, "שהנחלת לאבותינו ארץ חמדה טובה...", טוב, אולי כדאי לברך ברכת המזון כדי שנוכל אחר כך ללמוד...
אבל למה אחר כך אתה לומד? אה, כדי שאחר כך אני יידע ללמוד, כדי שאני יהיה למדן, כדי שאחר כך אני יידע את כל הש"ס [ישר או הפוך...]!!
*
לעומתם, ילד קטן יודע לחיות ולתלהב מכל מה שהוא חווה ורואה, חולף מטוס בשמים, והילד נשימתו נעתקת, אינו מפנה מבטו מהחידוש המופלא, "היי, אבא תראה מטוס עף בשמים.."
אבל המבוגר/הזקן, אינו מתלהב משום דבר, כבר מכיר הכל. ונפשו המבקשת אור והתחדשות מציקה לו, לכן הוא מחפש כל פעם את האור במקום אחר מאיפה שהוא נמצא, הוא לא מאמין שבמקום שהוא נמצא כעת - שם הוא האור האמיתי והפנימי!
ורביה"ק כבר גילה לנו שסימן למקורביו הוא שהם דומים ל'ילד', ילד שמתלהב מכל דבר קטן, ילד מוצא טעם וחיות בכל הדברים היומיומיים, "ויש בחינות הלומד ילד וכו', שהוא בחינות ילד כאלו נולד היום, ואז דומה לדיו כתובה על ניר חדש"(ליקו"מ קצב).
והוא קורא לכל אחד ואחד "אל תחפש את עצמך במקום אחר, הנה הנה, האור שלך נמצא כאן, ועכשיו!!", אם האדם מברך ברכת המזון הוא יכול להתלהב מכל מילה, להודות על 'ארץ חמדה טובה', בלי לחכות ללימוד. ואם הוא מתפלל תפילת ערבית, אז אפשר שישאג את להביות ליבו ב'והוא רחום', בלי להמתין ל'ותקננו בעצה טובה'. כאן ועכשיו!!!
*
וכל זאת אנו זוכים בזכות הצדיק הגדול, נשמת משה משיח, שסודו גנוז בחכמה ובינה, והא 'סר לראות', ויורד אלינו לנה"י, לעבודה הפשוטה שלנו, שנדמית - כביכול - כחשוכה ומשעממת, והוא קורא לנו למצוא את פנימיות האור שבתוכנו.
ולכשנבוא לעסוק בפנימיות תורתו, לא נשלה את עצמנו שהאור יגיע רק 'אחר כך...', אלא נחתור ונעמיק למצוא את האור הגנוז שבין כפלי דבריו, נצעק לה' שנזכה ל'אזמרה' בפשיטות, ונמצא בו עצמו את ה'אור הפנימי'!!
ובימי החנוכה הקדושים נדליק את הנר הקטנטן, נר קטן - אבל יכול לגרש אפילה גדולה, כמו "אור פנימי" שיכול להבעיר לבבות רדומות, ולמצוא בפינות אפילות - אור גדול ונפלא!!!
 

                        אודות ספרי נחלת צבי

נחלת צבי הוא מכון ספרים שמוציא לאור ומדפיס ספרי ברלסב רבים. עד כה הדפסנו יותר ממאה ספרי ברסלב. 
היחודיות שלנו שאנו מדפיסים ספרי ברסלב שמתאימים לכל הרמות.
באתר שלנו אפשר לרכוש און ליין את כל הספרים שהוצאנו והדפסנו, בכל מה שקשור לספרי רבי נחמן מברסלב.
                                                                                                                      
    

לרכישת ספרים בטלפון ולכל נושא הקשור למכון ספרי נחלת צבי

 
 Tel: 02-5824641
Fax: 02-5825542

© Breslov Research Institute 2010· All Rights Reserved