Tel: 02-5824641
Fax: 02-5825542
Search
  השאירו פרטים ואחד מנציגינו
  יצור עמכם קשר בהקדם
 
 

אור בהירות הדרך

דף הבית >> מאמרים ושיעורים >> אור בהירות הדרך
התמונה באדיבות יוסף אורדנטליך
אור בהירות הדרך
מידע חיוני והארות נחוצות על הדרך העולה לציון ברננה
רגע לפני הנסיעה אנו מגישים לפני הציבור מספר עצות ומידע נחוץ להאיר את הדרך לאומן. בשורות הבאות תקבלו הדרכה על כל צעד בדרך לאומן וחזור.
  • באוקראינה:
בשדה התעופה
אין לעשן ולעשות צרכים במקומות שאינם מיועדים לכך, השלטונות מקפידים מאד על כך ושמחים מאד להטיל קנסות על אי מי שיחרוג מן הכללים. ובכלל, קחו בחשבון שאנו זרים במדינה זו ואל תתחכמו עם השוטרים וכדו', הם לא מבינים אותנו ואפי' לא כ"כ רוצים להבין.
רכישת דולרים וכרטיסי טלפון
בטרמינלים בקייב ישנם כמה בנקים, אם ברצונכם לרכוש מהמטבע המקומי (=גריוונה) השער היציג כיום הוא - 8.13 לדולר, בידקו את השער בכל הבנקים ההפרשים שם גדולים, המחיר שתקבלו באומן הוא לא יותר מ8 גריוונה לדולר. כמו כן אפשר לרכוש כרטיסי SIM ומילוי לטלפונים מכל החברות המקומיות במחירים סבירים.
אוטובוס פנימי
בין הטרמינלים בבוריספול - קייב קיים 'שאטל' - אוטובוס פנימי העובר מטרמינל למשנהו חינם אין כסף.
נסיעות פנים
בטיסות הצ'רטר מחיר הכרטיס כולל אף ההעברות מקייב לאומן וחזור, ובקלות אפשר למצוא את הסדרנים של הסוכנות המתאימה ולעלות לאוטובוסים הנכונים. אלו שלא קנו חבילה כוללת והסדירו את הסעתם לאומן דרך אחת החברות - עליהם לברר איך הם נוסעים (טנדר או אוטובוס) והיכן עומד אמצעי התחבורה איתו יסעו, בד"כ הסוכנויות מעמידות בידי הנהגים שלטים מתאימים, הימנעו מטעויות.
לא להניח חפצים ללא השגחה
כמה שכל איזור הטרמינל מרגיש אנ"ש ואמין - אל תשאירו בשום אופן חפצים ומזוודות ללא השגחה, ישנם גנבים המחכים להיסח הדעת שלכם, אל תספקו להם סחורה. גם אם בקשתם ממישהו לשים עין - זכרו לחזור בהקדם, אנשים לא אוהבים להכבל בכלל ובשדה התעופה בפרט.
  • תקשורת:
מהארץ לאומן
חשוב לדעת, ההתקשרות מהארץ לאומן יקרה מאד ללא התחברות לאחד המפעילים, ע"כ מומלץ מאד לברר ולהתחבר לאחת החברות. להלן מספרי הטלפון והדרך לברר ולהצטרף לקבלת דיל ומחיר טוב:
קוי זהב 012 - 1800-012-012, נטוויז'ן 013 - 1800-013-013, בזק בינלאומי 014 - 1800-014-014, הלו 015 - 1800-015-015, אקספון 018 - 1700-018-018, טלזר 019 - 1700-019-019. בכל החברות הללו מחיר התקשרות ללא השתייכות יקרה מאד; בין 2.6 ל4.45, כאשר על ידי השתייכות המחיר זול בהרבה, בחלק מהחברות ניתן להצטרף למנוי במחיר מוזל - מותנה בתשלום דמי מנוי או רכישת חבילת דקות. ב019 עם אתם משוייכים תקבלו את המחיר הזול ביותר (0.60 אג' לנייד, ו0.40 אגו' לנייח) ללא דמי מנוי קבועים וללא מינימום של דקות.
בנוסף ישנם את האפשרויות הבאות ובהצטרפות בלבד: TCS טלקום - ללא תשלום חודשי וללא מינימום של דקות; להצטרפות: 1800-22-55-82, יש גם את ההתקשרות באמצעות כרטיסי חיוג: ישנו כרטיס חיוג הנמכר ב82 ₪ לכרטיס שווה ל92 דקות שיחה לאוקראינה סה"כ: 0.89, לפרטים ורכישה: 050-41-00814. יש גם כרטיס שנותן מחירים הרבה יותר זולים רק שיש לו מינימום של הצטרפות, כמו כן הדקות לא מתחלקות, בכרטיס זה התעריף בדולרים, והחישוב בהתאם: מינימום הצטרפות: 50$, מחיר כל דקה או חלק ממנה: 0.11$ (=0.39) לנייחים, 0.13$ (=0.47) לניידים. לאחר ההצטרפות אפשר להוסיף כל פעם כמה שרוצים, לפרטים נוספים והצטרפות: 057-31-06764.
מאומן לארץ
אם עד לפני זמן מה התרגלנו למבצעים המשתנים והמתחדשים של חברת 'לייף' האוקראינית (שנכון להיום מחיר שיחה במבצע הוא בערך 2.2 גריוונה = 1 ₪) - כיום ישנה חברה אחרת שנכנסה כבר לפני שנה ויותר לנישה זו של שיחות חוץ - חברת 'ביליני' מבית 'קייבסטאר', אשר מספקת את השירות במחיר כמעט אפסי.
מחירי השיחות כדלהלן: מחיר שיחות יומי - 1 גריוונה (עבור כל יום שהוצאתם בו שיחות בפועל). בנוסף לזה, מחיר לדקת שיחה לארץ ישראל, ארה"ב, וקנדה - 0.19 (=כ10 אגו') / המחיר לאירופה - 0.49 (=כ25 אגו').
שיחות פנים באוקראינה
למרות המחירים הטובים של בילייני לארץ הרי שבשיחות פנימיות המחיר יקר למדי, ע"כ מי שנזקק לשיחות פנימיות באוקראינה עליו להצטייד עם קו של 'לייף' שבחלק מהתוכניות ישנו מבצע של שיחות חינם מ'לייף' ל'לייף'. קיימים בשוק מכשירים אם אפשרות לשני קווים בו זמנית.
קבלת שיחות
אם השארתם את המכשיר הישראלי פתוח, עליכם לדעת שקבלת שיחות מהארץ לנייד הישראלי כרוך במחיר של עשרות שקלים. אל תתפתו לענות גם לטלפון חשוב, עדיף לחזור למתקשר מטלפון אוקראיני בגרושים. כל התוכניות של הקווים האוקראינים - פטורות מעלות שיחה נכנסת.
  • אומן:
הפקעת מחירים
בהובלת המזוודות, בשכירת האכסניה, ברכישת נכסים, ובכל שירות שמקבלים מהמקומיים תמורת מתת יד - אל תפקיעו שערים, גם אם לכם לא משנה לשלם עוד 5 או 10 דולר - יש לזה השלכות על הכלל ועל המשך קיומנו באיזור זה.
אבידות ומציאות
בחצר הקלויז קיים אגף מיוחד לאבידות ומציאות, אם לא הגיעה המזוודה פנו לשם אולי תמצאו שם את שלכם, אם מצאתם מזוודה דומה עם שם אחר תנסו לאתר את האיש - אולי שלכם אצלו.
מזון כשר
באומן מוקדים רבים של אוכל; הן הניתן חינם לכל דיכפין, והן הנמכר תמורת מחיר מלא - בכולם ראוי לבדוק מהי רמת הכשרות, ואם אפשר לוודאות זאת עם הרב המכשיר שההשגחה עדיין בתוקף.
להשגיח על הילדים והנוער
המביאים ילדיהם לפני גיל 7 כמו גם המביאים ילדיהם כולם והבחורים, עליהם לשים לב ולהשגיח עליהם בעינא פקיחא שיבלו זמנם בטוב ובדעת, ואל ימלאו הגיגיהם נחשים ועקרבים ח"ו, יראו דור ישרים מבורך ויאריכו ימים בקדושה בהסתופף בצילו של האילן הגדול לקבל אורו בכפליים לתושיה.
  • הדפסה והפצה:
מלבד הביכורים אשר מעלים כלל המפיצים כל אחד לפי ענינו; הדפסת ספרים וקונטרסים חדשים במיוחד לרגל בא היום הגדול - ישנם את הגליונות המיוחדים היוצאים בסייעתא דשמיא במיוחד לימי ראש השנה:
גליון ההכתרה - גליון מורחב ומוגדל היוצא זה שנה רביעית ברציפות, בהוצאת מכון הל"ב - עלה לתרופה, אשר במקביל הוציאו לאור אף עלון נרחב לבני הבית בדברי חיזוק לגודל זכותם והלכות למעשה כדת.
ניצוצות - גליון חגיגי מוגדל של העלון הנודע נחלי נצח, בראשות הרב שמואל שטרן שליט"א.
גליון מידע אומן - היוצא מידי שנה ע"י 'מרכז ברסלב העולמי' לתועלת הכלל.
חוברת מיוחדת של ארגון 'נעשה ונשמע' המוליך ומביא את כלל הציבור ללמוד וללמד לשמור ולעשות.
ודוכני הספרים של כלל המוציאים לאור המביאים לאומן שפע של ספרים במחירים מיוחדים לגלות הסגולה לעם סגולה.
  • בדרך הביתה:
זמן יציאה
על כל אחד לבדוק היטב את זמן היציאה לפי מס' טיסה המופיע בכרטיס אל מול לוחות 'טיסות חזור' של החברה בה רכש את הכרטיס, איחור בצ'רטר פירושו לפעמים הפסד הטיסה וכל הכסף. הנוסעים דרך מדינה שלישית יבדקו גם אם טיסת ההמשך היא מאותו טרמינל או שעליהם להתנייד ממקום למקום. כמו כן אין להחליף כרטיסים, כל העושה זאת - על אחריותו הבלעדית, ומבחינת החברה הפסיד את כל כספו, (אפשר לפנות לחברה ולנסות להחליף באופן רשמי).
העברת סיגריות
אל תתעסקו עם מי שאינכם מכירים גם אם יציע לכם 100 ₪ ויותר, אם עשיתם טובה לחבר - קחו רק 2 פאקטים מה שמותר בחוק, אל תסתכנו בקנסות - הם בודקים במיוחד את הבאים מאוקראינה.
מה בתיק?
ביקורת הגבולות בחזור מאוקראינה קשה, ע"כ בשביל לא להתאכזב ולא לספוג נזקים חשוב לדעת: אין אישור להעברת אקדחים ורובים מסוג ביביגן.
משקאות מכל סוג שהוא לא יועלו על המטוס - אפשר לשלוח במטען.
סכינים וכלים חדים, גם אלו שנקנו לסגולה וכדו' לא יועלו בשו"א - אפשר לשולחם במטען.
 


 


סדר הלימוד היומי של חסידי ברסלב כולל זמני היום לאופק ירושלים >> 
 חודש סיון תשע''ז

 
בניית אתרים - סייטד
© Breslov Research Institute· All Rights Reserved