Tel: 02-5824641
Fax: 02-5825542
Search 


סדר הלימוד היומי של חסידי ברסלב כולל זמני היום לאופק ירושלים >> 
 חודש סיון תשע''ז

  השאירו פרטים ואחד מנציגינו
  יצור עמכם קשר בהקדם
 
 

אוצר מתנת חינם

דף הבית >> חנות >> ספרי המכון בשפה העברית >> אוצר מתנת חינם
שם המוצר/פריט:אוצר מתנת חינם
המחיר שלנו:₪25.00
מע"מ:לא כולל מע"מ
דמי משלוח:₪5.00
(קיימת אפשרות לאיסוף עצמי ללא תשלום נוסף)
זמן אספקה:14 ימי עסקים
תקופת אחריות:0
מק''ט:213
שם היצרן:עיונים בכתבי רבי נחמן

אזל במלאי!


מידע נוסף
ברכישת כמות של למעלה מעשרה ספרונים במחיר של 25 ש''ח (לא משנה איזה מהם) תינתן הנחה מיוחדת, נא ליצור קשר
האם רוצה הינך להיות עשיר? באמת עשיר? הרוצה הנך להפוך את מה שנראה כחסר ערך, לרב ערך? אתה מוזמן אפוא "למשוך" מ'חשבון' מקורי ומיוחד במינו: אוצר מתנות חינם.
'אוצר מתנות חינם' הינו הרעיון המרכזי בתורתו של הרבי (ליקוטי מוהר"ן ח"ב עח). הכר אוצר של חכמה נצחית במבט עדכני, אשר יסייע לך לגלות את הדרכים, לשמחה ולסיפוק בחיים. להכיר ולפתח את האוצרות העצומים, הקיימים בקרבך, ולחיות כעשיר לעולמי עד.

מתוך הספר:
דרכו של רבינו רבי נחמן מברסלב  לאושר ולסיפוק בחיים
 
                               ראשית דבר
 
היה זה הקיץ האחרון לימי חייו, והוא היה ער לכך. בקרוב הוא ייפרד מהעולם הזה העראי.  זה ענין של שבועות וחדשים בלבד. כיון שחלה בשחפת לפני שנתיים וחצי, הוא החשיב כל יום כנס בפני עצמו.
            זה עתה עבר רבינו רבי נחמן לגור בבית שבו, בעוד כחודשיים, עתיד היה להשיב את נשמתו לבוראו. כמקובל, התקבצו אליו חסידיו לשבת "נחמו", שבת  הנחמה שלאחר צום תשעה באב.  באותו ליל שבת היה רבינו חלש במיוחד, ובקושי היה בו הכוח לדבר. לפתע פנה אל חסידיו  ואמר:
            "מדוע אתם נוסעים  אלי? הלא אינני יודע כעת כלום? ברגע זה אינני אלא אדם מן השורה!.. אדם פשוט ממש..  הדבר היחיד הנוסך בי חיות", אמר להפתעת השומעים  "היא העובדה שזכיתי להיות בארץ ישראל..."
            אחרי שחזר וכפל ושילש את תוכן הדברים הללו , הואיל רבינו לפתוח באמירת תורה נפלאה ואיכותית ביותר, בעלת נושאים רבים ומגוונים. בין היתר הרחיב בסגולותיהן של ה"פשטות", "ארץ-הקודש" והדרך שבה מושפעת החיות האלקית לכל אדם גם אם הוא רחוק כמטחוי קשת מכל קשר לבוראו ח"ו; האלקים ניצב בכל מקום, כשהוא מוכן לגלות למי שאך רוצה לשמוע ולקבל  את רזי היקום העמוקים ביותר. זאת באמצעות  "מתנת חינם"  הגנוזים באוצרו הטוב, והם מחיים ומקיימים את  העולם כולו, אפילו את האנשים המרוחקים  ביותר. רק לא לאבד את התקוה והרצון…
*
            גופו של רבינו מיוסר היה בכאבים, נשימתו  קשה היתה ביותר ושיעול כבד נשמע ממנו ללא הרף, לעתים אף פלט דם. הוא ידע שסופו קרב ופרידתו מהעולם הזה ההוא ענין של זמן קצר ביותר, אולם, תורה מיוחדת זאת,  שנאמרה על ידו תוך כדי חלישות נדירה, היתה למקור השראה חזקה  גם לרבינו עצמו. במיוחד היתה זו כעין צוואה נצחית לכל ההולכים בדרכו. מתוך כאבים וייסורים השמיע הרבי והמורה הגדול את אחד המסרים החשובים ביותר של כל הזמנים:
            "געוואלד! אין להתייאש! אין יאוש בעולם כלל! המושג יאוש אינו קיים בבריאה כלל כלל!"
                                                                                                (ע"פ שיחות הר"נ, קנג)
                                    *   *   *
                                                                                                  1
                      "יהיה טוב אם…"
            אה, כמה טוב יהיה  אם נחיה כולנו חיים טובים, אם לכולנו יהיה אוצר בלתי-מוגבל שממנו ניתן למשוך את כל הדרוש לנו. הבה נתאר לעצמנו, שלא נצטרך לדאוג לכסף לתשלומים שונים המצטברים על שולחננו חדשים לבקרים, כמה טוב ירגיש כל אחד מאתנו כשהוא חופשי לעשות ככל העולה על רוחו, תוך ניצול נכסים בלתי-מוגבלים. בוודאי תהיה שלמות לטוב  אם נתברך כולנו בבריאות טובה – גופנית, שכלית ורגשית – כדי לסייע בידינו ליהנות מאוצר הטובה של העולם הזה.
            אמנם כאשר מדברים על אוצר, המחשבה הראשונה  הנופלת ברעיונם של מרבית בני האדם היא על "כספים". אך למען האמת קיימים סוגי עושר מגוונים רבים; כמו בריאות טובה, מצב רוח מרומם,  שכל וחכמה  בלתי מוגבלת, הורה מסור, מורה נאמן, ידיד טוב וכדומה,  שגם אלה הם בגדר  אוצר שיש להוקירו.
אמרו חז"ל (אבות ד:א): "איזהו עשיר? השמח בחלקו". החלת המונח "עשיר" על כל השמח בחלקו בחיים, איננה סתם אידיאל נאצל. היא קביעה כה עצומה שכאשר מבינים אותה בבהירות, היא פותחת השקפות חדשות לגמרי על החיים ומסוגלת להאיר אפילו את רגעיו החשוכים ביותר של האדם. היא, בעצם, המפתח לחיי סיפוק: חיים של שביעות רצון ושמחה, של יציבות רגשית, חיים של הישגים ושל יחסי-אנוש מוצקים – חיים אשר ניתן  להתמודד בהם בקלות עם אתגרים, להשתחרר מבעיות מסובכות ולהתגבר על מצוקות קשות יומיומיות.
            הסיפוק בחיים הוא מצד אחד האוצר הגדול ביותר שאפשר לקוות לזכות בו בחיינו, ומצד שני, מלמדנו רבינו,  הוא בהישג יד תמידי של הכל, ואפשר לזכות בו בפשטות על-ידי שאיבה מן המשאבים הנמצאים ברשות האדם. הסיפוק הוא המפתח לחוויית מתיקות מוחשית בחיים, הנתון בידי כל אדם.

כל איש ואיש יחיד הוא ומיוחד, ולכל אחד משאבים  ואוצרות ענקיים כאלו שאי אפשר לשערם. כל מה שעלינו לעשות הוא להבין את ממדי כוחנו הפנימי ולהחיל כוח זה לפי היכולות שלנו.
*
 הסיבה שנתברכנו במשאבים הללו היא משום שנבראנו בידי האלקים הכח האינסופי הבלתי מוגבל: האדם תלוי איפוא באלקים  בכל עת, בכל שעה ובכל רגע, בכל שניה ובכל נשימה. וכמו שהאלקים אין לו קץ, על-כן  ברור שהמשאבים  נשאבים ממקור בלתי-מוגבל, אינסופי. ככל שאנו מעמיקים בהכרתנו במקור הזה, כך אנו מסוגלים טוב יותר לשאוב ממנו. אם רק נעמיק ונגדיל ונרחיב את הכרתנו  עם האלקים, נוכל להעריך באמת גם את עצמנו, נבראיו, ונוכל לנצל כראוי את אוצרותינו.
            יוצא מזה שלכל אחד מאתנו, ללא יוצא מן הכלל, יש פונטנציאל של אוצר עצום,  המוכן ועומד לרשותו לשרתו לכל צרכיו…
אך  אעפ"י שהוא שלו  - הוא לא עשהו. הן חיינו והן המצבים שבפניהם אנו ניצבים, כולם ניתנים לנו אך ורק מאת הבורא ית"ש: הוא אשר נטע אותנו מרגע לידתנו, במשפחה זו, בעיר זו, בארץ זו, בסביבה זו. וכשם שלאיש לא ניתן לבחור לאיזו משפחה ייוולד – כן לא  ניתנת לו ההזדמנות לקבוע  בעצמו את התקדמות חייו. כל נסיבות הולדתו וצמיחתו והתפתחותו בחייו המוקדמים אינן ניתנות לבחירתו. ה' הוא שנתן לנו חיים, את הבריאות שממנה אנו נהנים, את העושר שהוא מנת חלקנו – ואת האתגרים וההזדמנויות שעמם אנו מתמודדים בימי חיינו. מה שתלוי בנו הן רק הגישות שאנו מאמצים אותם, וזכות הבחירה שניתנה לנו, והן הקובעות איך נחיה את חיינו, וכמה נשאב מן האוצר המוכן לנו.
כפי שעוד נראה, זהו הרעיון הטמון ביסוד "אוצר מתנות חינם".
*   *   *
 
 
מוצרים קשורים
אזמרה-איה
אזמרה-איה
 שני ספרים בכריכה אחת אזמרה-להתבונן רק בנקודות החיוביות שלך איה-אין בנמצא מקום רחוק מהשם יתברך אזמרה-איה: מאת אברהם גרינבאום
מחיר: 25.00 ₪
גן הנשמות
גן הנשמות
 כיצד מתמודדים עם נסיונות החיים? מתורתו של רבי נחמן מברסלב מאת: הרב אברהם גרינבאום
מחיר: 25.00 ₪
צוהר-מים
צוהר-מים
 שני ספרים בכריכה אחת צוהר-דרך אמת פשוטה יש "צוהר" להקרין לקושי הגדול ביותר מים-שקרים יש הרבה,אמת רק אחת!!! צֹהר-מים: מאת אברהם גרינבאום
מחיר: 25.00 ₪
תיקון הכללי
תיקון הכללי
 רקע והסבר לגילוי המיוחד של רבי נחמן מברסלב על תיקון הכללי
מחיר: 25.00 ₪
 
בניית אתרים - סייטד
© Breslov Research Institute 2010· All Rights Reserved