Tel: 02-5824641
Fax: 02-5825542
Search
  השאירו פרטים ואחד מנציגינו
  יצור עמכם קשר בהקדם
 
 

אומן ר''ה ה'תשע''ד...

דף הבית >> מאמרים ושיעורים >> אומן ר''ה ה'תשע''ד...
אומן ר"ה ה'תשע"ד...
לא ניתן לעשות 'קרטל' על כספנו הדל!!!
איך משפיעה התרסקותה של 'אירוסוויט' על השוק והתחרות? מה יהיו המחירים הסופיים לטסים לאומן? מה הוא חוק 'שמיים פתוחים'?  מה זה אומר על הקו לקייב? ומה אנחנו כחסידים וצרכנים יכולים לעשות בענין? 

אומן - כן, בכל מחיר!!!
אין זה סוד, שחסידי ברסלב בהמוניהם האמונים על דבריו הקדושים של הרה"ק ר' נחמן מברסלב זיע"א אינם מוותרים על הנסיעה לאומן לימי ראש־השנה, ונשמעים בחדווה לקריאתו הנצחית: "הראש השנה שלי עולה על הכל" - "איש בל יעדר". רבבות המתקבצים, מאמינים ויודעים כי את 'ימי הכסה' יחגגו בצוותא בעיר הגעגועים - אומן, סמוך ונראה למקום ציונו של רבינו, ולא משנה מה המחיר...
אמונה איתנה זו, כמו גם הדבקות בנסיעה הקדושה, הולידה חולשה ציבורית אשר מנוצלת על ידי בעלי עניין ותאבי בצע לרוקן את כיסנו הדל. וכך אנו עדים מידי שנה לעלייה מתמדת במחירי הטיסות, כאשר בכל השנים בהם הושגה פריצת דרך או דרך חילופית ירדו המחירים בהתאם, ובהיעדר תחרות אמיתית האמירו המחירים עד להתפקע.
החשש הגדול - 'קרטל' והיעדר תחרות
עד לאחרונה, היו פעילות בשוק שלש חברות גדולות שהתחרו ביניהם על ליבו של כל נוסע, ולמרות שעיקר התחרות היתה במשך השנה - היתה לתחרות זו השלכה אף על המחירים לראש השנה לפחות בכדי לשמר את המחיר שלא יתפח. כיום לאחר קריסתה של חברת התעופה האוקראינית 'איירוסוויט', כאשר כל נוסעיה מתחלקים בין 2 החברות הנותרות; 'אל־על', ו'אוקראין אינטרנשיונל' ומחירי הטיסות במשך השנה יקרים יחסית לשנים הקודמות בכ100-150 דולרים - גובר החשש ל'קרטל' בין שניהם, והעלאת מחירים בלתי סבירה לקראת הנסיעה לראש השנה ה'תשע"ד.
האם יפתחו לנו את השמיים???
לפני זמן מה התבשרו יושבי ארץ הקודש על חוק חדש שייכנס לתוקף בעוד כשנה, כאשר לאחר הסכמים בין גורמי הממשל למקביליהם בארצות האיחוד האירופי הוחלט לפתוח את השמיים לתחרות בין כל המפעילים האירופאיים, כך שייכנסו לקוי ישראל-אירופה חברות שונות המפעילות טיסות בעלות נמוכה, ובכך לחזק את התיירות ולהוזיל את המחירים.
נכון להיום, לא די שהחוק עדיין לא מיושם בפועל, ויקח שנה ויותר עד שיורגש ההבדל במחירים, נוסף על זאת 'אוקראינה' עדיין לא חברה ב'איחוד האירופי', כך שהסכם זה לא כולל לכאורה את הטיסות לאוקראינה, ומרחיק אותנו מהדובדבן ומהקצפת. בכל זאת, לטווח ארוך תהיה לתחרות זו השפעה חזקה על מחירי הטיסות לאוקראינה, כאשר אוקראינה תצטרף ל'איחוד', או לחילופין כאשר חלק גדול מהטסים לאירופה יעשו זאת דרך מדינות הכלולות בהסכם - דבר שיגביר את התחרות בקוי ישראל - אירופה, ובכללם אוקראינה.
מחירי השנה שעברה - דולר לא יותר!
לגבי הנסיעה לראש השנה הקרב ובא, עלינו להעביר את המסר באופן חד וברור: לא ניתן לסחוט את הציבור במחירים מופקעים. מסר זה יועבר לחברות התעופה כמו גם לסוכני הנסיעות, בדרכים שונות ציבוריות ומשפטיות, בטיסות חילופיות דרך מדינה שלישית, בניצול כל אפשרות של השגת כרטיסים מוזלת או אפי' מוזלת פחות - אך העיקר לעמוד על המקח שטיסות ה'צ'רטר' לא ייוקרו ולו בדולר בודד מעבר לשנה שעברה. כך, בנחישות והעברת כוונות הציבור לכל הגורמים נראה בעז"ה כי המחירים לא רק שלא יעלו, אף ירדו ברובם המכריע כאשר רוב הנוסעים קונים את הדולרים עבור הנסיעה והדולר כיום זול יותר בכ7% לעומת שנה שעברה.
ועל כולם, עלינו לחגור מתנינו בתפילה לקל נורא עלילה שיעמוד בעזרנו שנזכה לקיים רצון צדיק להגיע איליו להיות אצלו בראש השנה כרצונו הברור.
                                                התמונה באדיבות דוד דנברג


 


סדר הלימוד היומי של חסידי ברסלב כולל זמני היום לאופק ירושלים >> 
 חודש אייר תשע''ז

 
בניית אתרים - סייטד
© Breslov Research Institute· All Rights Reserved